Attendee List – ENOG 14

Attendee List

Please note: When you sign in to your ENOG account, you will be able to view additional meeting attendee details, such as photos and email addresses. Note: Email address contact details are intended to enhance networking opportunities between attendees and should not be used for commercial purposes. If you do not have an ENOG account, you can easily create one.
If you have an ENOG account and are registered for the ENOG 14 Meeting, please see the link in your registration confirmation email for instructions on how to make your photo and email public.
First Name Last Name Organisation Country Status ASN
Igor Akimenko RASCOM CJSC RU AS20764
Lungu Albert ORG-PA590-RIPE MD AS9199
Yuri Alimov IPTP Networks RU AS41095
Igor Alov NK LLC RU
Mischa Anisimov ccTLD.RU RU
Rens Ariens YISP NL AS58073
Valiantsin Artsiamionak BSAC BY
Alexander Azimov Qrator Labs RU AS197068
Anatoli Babenia MInsk Hackerspace BY
Ignas Bagdonas Equinix GB
Meruzhan Balayan Hachn ISP AM AS51342
Anton Baskov AB Architecture Bureau RU
Sergey Batayshchikov Megalink(Taganrog) RU AS49037
Konstantin Bekreyev Internet Society RU
Helen Belskaya hoster.by BY
Artem Biba TRK Metro LLC UA AS59815
Alexander Blagoveshensky Mobile Service Ltd BY
Yury Bogdanov IP4MARKET RU
Pavel Bogdanov hoster.by BY
Sergei Bolonistov Inline Telecom Solutions RU
Aleksei Bondarenko NTEC BY AS60280 AS35647
Carsten Bormann Universi tat Bremen TZI DE
Oleg Boslovyak RUE Beltelecom BY AS6697
Alexey Bozhko JVLL «BeCloud» BY
Chris Buckridge RIPE NCC
Sergey Budenny NTEC BY AS60280 AS35647
Anton Budnev National bank BY
Ilya Bulaev Telia Carrier RU AS1299
Dmitry Burkov RIPE NCC RU
Dmitry Burmistrov GlobalNet RU AS31500
Maxim Burtikov RIPE NCC
Sergey Burtsev CJSC TransTelecom RU AS20485
Andrey Chepikov beCloud BY AS60330
Nadya Cherkas Institute for Advanced Studies and Retraining in the Field of Informatization and Management Technologies" BSU BY
Vladimir Chernikov JLLC «beCloud» BY
Natalia Chudak Bellakt Stolica BY
Jelena Cosic Packet Clearing House RS
Martina de Mas RIPE NCC
Mikhail Denisov Piring LTD RU AS50952
Christoph Dietzel DE-CIX / TU-Berlin DE AS6695
Lidiya Donskova TransTeleCom RU AS20485
Mikhail Doroshevich Baltic Internet Policy Initiative BY
Egor Drobyshev Sea-IX RU AS59428
Andrey Ermurak Level 3 Communications RU AS3356
Dmitry Evdokimov MTS RU AS8359
Igor Evmushkov AMATAR BY
Konstantin Fedorov CDNet RU
Rene Fichtmueller BCIX Management GmbH DE AS62193
Sergei Filatov FIORD RU AS28917
Oksana Fomenkova Entrepreneur BY
Michael Frearson RIPE NCC
Yaroslav Frolov MobileTeleSystems JLLC BY AS25106
Arman Gabrielyan Aranea LLC AM AS34083
Denis Ganza CJSC RASCOM RU
Artyom Gavrichenkov Qrator Labs RU AS197068
Dina Geiss DDoS-Guard RU AS57724
Siriy Gennadiy Private enterpreneur UA AS31469
Katarine Gevorgyan Regnest LLC AM
Taras Geychenko Hostmaster LLC UA
Dmitrij Girin - BY
Tal Gonen RIPE NCC Consultant NL
Elena Grand Prometey ISP RU AS35000
Tsovinar Grigoryan Belcabeloptics AM AM
Vladimir Gromov Rascom, CJSC RU AS20764
Ivan Grozin Telia Carrier RU AS1299
Anton Gulida CJSC BeST BY AS44087
Kristina Hakobyan Global AM AM
Boris Halynski JVLL «BeCloud» BY
Gael Hernandez PCH IE AS42 AS3856
Hans Petter Holen RIPE Chair
Vahan Hovsepyan RIPE NCC
Maxim V. Hurbo RUE Beltelecom BY AS6697
Nick Hyrka RIPE NCC
Alexander Isavnin Internet Protection Society RU AS3318
Dmitry Ivanou MIA BY
Aliaksei Ivashynkia OJSC "Giprosvjaz” BY
Yury Kamiakou Mobile TeleSystems JLLC BY AS25106
Timur Kandarakov SibTelKo RU
Maxim Karavaichyk Beltelecom BY AS6697
Yurii Kargapolov UNAOC UA
Andrey Kasareuski hoster.by | cctld.by BY
Helen Kerdol Megadata LLC BY
Maxim Khainatskiy United Networks Ltd. BY AS50685
Alexei Kharkov Mifoks ltd BY AS1
Boris Khasanov Huawei RU
Igor Kireev RUE "Beltelecom" BY AS6697
Sergey Kiselev MSK-IX RU AS8631
Vadim Kiselev NTEC BY AS60280 AS35647
Dmitri Kisselev AbsNet RU
Vahtang Kobaidze NETORN LLC RU AS34123
Victor Kobzarev hoster.by BY
Dmitry Kohmanyuk Hostmaster Ltd. UA AS29067
Pavel Kolesnikov Huawei Technologies RU
Konstantin Konevets InTelCom RU AS62040
Don Sergio Kopylov ccTLD.RU RU
Maria Korsuk Beltelecom BY AS6697
Denis Korzun COSMOS TV JLLC BY AS31143
Anna Kovaleva ConnectionPoint GmbH CH
Nikita Kovalkov Adelfina BY AS205820
Evgeniy Kozhuhovskiy Datahata Ltd BY AS56740
Sergei Krashevich SVK-Telecom Ltd. RU AS49140
Kirill Kroshkin MEGADATA LLC BY AS206428
Andrey Krupitsa CJSC "BeST" BY AS44087
Alexandra Kulikova ICANN RU
Philipp Kulin Dreamless systems ltd RU AS62251
Artem Kurgun JLLC COSMOS TV BY AS31143
Alexey Kuzik DDOS-GUARD LTD RU AS57724
Ivan Kuzmich Multiservice Network Ltd. BY AS57481
Martin Levy Cloudflare, inc. US AS13335
Vladyslav Lukianov Promtelecom PJSC UA
Natalia Lukina Globalnet RU AS31500
Olena Lutsenko RETN LLC UA AS9002
Mikhail Majorov Megalink (Taganrog) RU AS49037
Anton Makarov gateflow.net RU
Olga Makarova PJSC MTS RU AS8359
Oleg Malenko JSC GlobalOneBel BY AS28849
Kirill Malevanov Selectel RU AS49505
Ihar Malinouski ISP Beltelecom BY AS6697
Aleksandr Marchenko JSC GlobalOneBel BY AS28849
Sergey Matveev RUE Beltelecom BY AS6697
Yaroslav Matvienko TRK Metro LLC UA AS59815
Vladislav Matvienko TRK Metro LLC UA AS59815
Dmitry Melnik PJSC Megafon RU AS31133
Anton Merckushov velcom BY AS42772
Denis Mikhlevich JSC "Volgatranstelecom" RU AS15974
Andranik MInasyan Aranea LLC AM AS34083
Natalia Mochu Radio Research and Development Institute RU
Natasa Mojsilovic RIPE NCC
Dmitry Monakhov TTC RU AS20485
Kiril Mordan OAC BY
Armen Muradyan Arpinet LLC AM AS201986
Oleg Muravskiy RIPE NCC
Sergey Myasoedov NetArt Group CZ
Bakhrom Nasirjanov TT mobile TJ AS43197
Alexander Nechitaylo NETORN LLC RU AS34123
Arnold Nipper DE-CIX DE
Dmitry Novikov Rostelecom RU AS12389
Dmitrii Onuchin Rascom RU AS20764
Maxim Orbu ORG-PA590-RIPE MD AS9199
Denis Otvalko hoster.by BY
Maarit Palovirta Internet Society BE
Iryna Palyshenkava Datahata BY
Andrey Pankratovich CentrInform RU AS29547
Maksim Parfenchyk Velcom BY AS42772
Fyodar Pauluchenka RFRM.io BY
Pavel Pavlovsky RUE Beltelecom BY AS6697
Axel Pawlik RIPE NCC
Vitaly Perepechko Belarusian Cloud Technologies JLLC BY AS60330
Dmitry Perepelitsa BELTELECOM BY AS6697
Andrey Petrenko beCloud BY
Victor Petrenko SC NBRB BY
Gergana Petrova RIPE NCC
Alexndre Petrovski API Consulting BY
Sergey Petrushenko NEMIcom TM UA AS12662
Vitaly Poljakov Multiservice Network LTD. BY AS57481
Alexandr Popov Mezhoperatorskiy Souz RU
Andrey Portnov BELSOFT BY
Pavel Potashnikov Photographer BY
Sergey Povalishev hoster.by | cctld.by BY
Ilya Poyarkov i7 LLC RU
Maxim Pozdnyakov DE-CIX DE
Ronen Preisler RIPE NCC
Sergey Prokopov OAC BY
Alexander Prusenok ActiveCloud BY
Maksim Pugachou Datahata BY
Denis Pyzhikov CJSC RASCOM RU AS20764
Artsiom Rachytski Mobile TeleSystems JLLC BY AS25106
Serge Radovcic RIPE NCC
Alexey Rogdev VEON RU AS3216
Olga Rogova NewTelco GmbH DE
Olga Romanova IP4MARKET RU
Arseny Roshin BSUIR BY
Dmitry Rud DDoS-Guard RU AS57724
Dmitriy Rudyuk COSMOS TV JLLC BY AS31143
Anastasiya Ruskevich ООО "Мобильный сервис" BY
Victor Rvantsov SC NBRB BY
Vlada Safronova BSUIR BY
Yauheni Salauyou JSV Giprosvjaz BY
Yury Santerski Flynet BY AS49711 AS50345 AS50438
Alex Semenyaka RIPE NCC
Martin Semrad NIX.CZ / NIX.SK CZ
Sergei Serdechny Gurtam BY
Ucha Seturi Small and Medium Telecom Operators Association of Georgia GE AS404505594
Natalia Shamaeva PJSC MTS RU AS8359
Andrei Sharaev Atlant-Telecom BY AS20852
Artsiom Sharkov SoftProm BY
Ivan Shevelev Rostelecom RU AS12389
Alexander Shlygin EPAM BY
Dmitry Shmidt DDoS-GUARD LTD RU AS57724
Dzmitry Shyshatski JVLL «BeCloud» BY
Raman Siarheyeu UIIP BY
Yury Sidarenka CERT.BY BY
Andrey Silich BELGIE BY
Aleksandr Simonovich BELGIE BY
Sergey Sitkov Promtelecom UA
Yuriy Skripochka FIORD RU AS28917
Aliaksandr Smirnou Business Network BY
Alexey Sobolevsky Entrepreneur BY AS2
Roman Sokolov PJSC MTS RU AS8359
Svetlana Solodova Rostelecom RU AS2878
Sergey Staritsyn MOSCONNECT LLC RU AS201588
Alexey Starzhinskiy CJSC TransTelecom RU AS20485
Maxim Sterjanov BSUIR BY
Sergey Strijak Promtelecom UA
Piotr Strzyżewski Silesian University of Technology, Computer Centre PL
Massimiliano Stucchi RIPE NCC
Sofia Sushkina IP4MARKET RU
Alexandr Sushko Investigative Committee RU
Karen Tadevosyan ANAU/Center of Information Technologies and Innovation Programs AM
Christian Teuschel RIPE NCC
Alexander Tischenko InTelCom RU AS62040
Nigel Titley Chairman, RIPE NCC Executive Board GB
Alexander Tratsevsky JLLC "Mobile TeleSystems" BY AS25106
Nathalie Trenaman RIPE NCC
Alexander Tsyganov PJSC MTS RU AS8359
Olga Tunik Interoute RU AS8928
Sergey Turomsha RUE Beltelecom BY AS6687
Evgeniy Vasilets "BeST" CJSC BY AS44087
Hromov Vasiliy MnogoByte LLC RU AS199251
Olha Vasylevych Hosting Ukraine LLC UA AS200000
Andrei Vazhnik RUE Beltelecom BY AS6697
Andrei Vialikaselets Velcom BY AS42772
Viktor Kovalev Viktor kovalev science association BY AS123456789
Halina Vlasava BSUIR BY
Alexander Vlasov Deutsche Telekom AG RU AS3320
Andy Vorobyov ccTLD.RU RU
Anatoliy Voronin MnogoByte LLC RU AS42632
Alexandra Vos RIPE NCC
Aleksey Zakrevskiy Piring LTD RU AS50952
Theodore Zassourtsev i7 LLC RU
Nastassia Zianevich JSV "Giprosvjaz" BY
Jan Žorž Internet Society SI
Dmitri Zubik BSEU BY
Дмитрий Рускевич OOO "ТВконтент" BY