Attendee List

ENOG 8 Attendee List

Last name First name Organisation Country Status
Akkerhuis Jaap NLnet Labs NL
Alexandrova-Myasina Olga Coordination Center for TLD .RU/.РФ RU
Aliyev Nadir BAKTELECOM AZ
Aliyev Elshan Caspian Telecom AZ
Alzoba Maxim FAITID RU
Anisimov Mikhail Coordination Center for TLD .RU/.РФ RU
Baskov Anton RIPE NCC
Belyavskiy Dmitry Technical Center of Internet RU
Bras Sandra RIPE NCC
Burkov Dmitry RIPE NCC Executive Board RU
Burtikov Maxim RIPE NCC
Chukharev Mikhail Food-city RU
Cipovenco Vadim "BUM & MER" S.R.L. MD
Cowie James Dyn/Renesys US
Csorba Ferenc RIPE NCC
Danelia Irina Coordination Center for TLD .RU/.РФ RU
de Lizer Sacha Hibernia Networks NL
Dursunov Azad IZONE LLC AZ
Ekhlas Vahid Reza Pishgaman Kavir Asia IR
Ermurak Andrey Level 3 Communications RU
Eynullayev Qabil Az.StarNet AZ
Eyyubov Eldar IZONE LLC AZ
Funtikov Vasiliy Technical Center of Internet RU
Georgievskiy Georgiy Coordination Center for TLD .RU/.РФ RU
Geychenko Taras Hostmaster Ltd. UA
Guliyev Irshad Azertelecom AZ
Gushkov Sergey V. WSIIP RU
Habibov Elvin AvirTel LLC AZ
Hajiyev Yashar Information Policy Analytical Center AZ
Hasanov Ali AvirTel LLC AZ
Hiachas Liudmyla IT Business Solutions LLC UA
Hogewoning Marco RIPE NCC
Holen Hans Petter RIPE Chair NL
Isaev Alexey BIG Telecom, JSC RU
Isavnin Alexander Tech.S.A. RU
Janczura Lukasz Akamai Technologies PL
Jones Patrick ICANN US
Kargapolov Yuri UANIC UA
Kasavchenko Kirill Arbor Networks RU
Kazaeva Anna IXcellerate GB
Khakparaghi Mehrdad TelcoVillage CY
Khomskiy Roman Caspian Telecom AZ
Kirilin Andrey Technical Center of Internet RU
Kohmanyuk Dmitry Hostmaster Ltd UA
Kolesnikov Andrey Coordination Center for TLD .RU/.РФ RU
Kolesnikova Maria Coordination Center for TLD .RU/.РФ RU
Kopylov Sergey Coordination Center for TLD .RU/.РФ RU
Kutar Timucin Azerfon AZ
Kuzijevs Eduards OPTRON SIA LV
Lamikhov Pavel Technical Center of Internet RU
Lettinga Sietse Azertelekom AZ
Levy Martin CloudFlare London, LLC US
Lidin Igor Technical Center of Internet RU
Lyakh Dmytro Hosting Ukraine LLC UA
Lyakhovskaya Maria Technical Center of Internet RU
Malakhov Aleksandr ITAR-TASS RU
Mammadov David AzQtel AZ
Manov Julian Google GB
Mekhtiyev Teymur Uninet/Stream/Citynet/SOL AZ
Mikhailov Aleksandr INTERFAX RU
Mogilina Anna Technical Center of Internet RU
Mohammadi Hossein Pishgaman Cooperative Group IR
Moiseiev Dmytro IT Business Solutions LLC UA
Morozov Eugene MSK-IX RU
Myasoedov Sergey NetArt Group CZ
Nahmatov Agshin Azercosmos OJSC AZ
Nikerova Marina Technical Center of Internet RU
Novikov Oleg Skadi Telecom CJSC RU
Oliinyk Kateryna Pakharenko & Partners UA
Palovirta Maarit Internet Society BE
Pawlik Axel RIPE NCC
Petrova Gergana RIPE NCC
Platonov Alexey Technical Center of Internet RU
Platonov Aleksey Technical Center of Internet RU
Pogodina Yulia Co-muunication PR Agency RU
Polishchuk Alexander Turk Telekom International UA UA
Pozdnyakov Maxim DE-CIX Management GmbH DE
Pyzhova Irina Technical Center of Internet RU
Ranjbar Kaveh RIPE NCC
Rendek Paul RIPE NCC
Robachevsky Andrei Internet Society NL
Safarov Rizvan Azertelekom AZ
Safonov Andrei RASCOM RU
Schmidt Marco RIPE NCC
Semenyaka Alex RU
Shafiev Naim AzEduNet AZ
Shcherbakov Alexander FAITID RU
Sultanakhmetov Dmitry CJSC «PF «SKB Kontur» RU
Sultanova Aida Azertelekom AZ
Tagiyeva Mahizar Caspian Telecom AZ
Tairov Tair BIG Telecom, JSC RU
Taylor Muzzin Suzanne RIPE NCC
Telyatnikov Alexander NetAssist LLC UA
Temnikov Valeriy Technical Center of Internet RU
Titley Nigel RIPE NCC Executive Board
Trofimovsky Sergey WebProfSystems RU
Vasylevych Olha Hosting Ukraine LLC UA
Volmer Thomas Google NL
Vorobyev Andrey RU-CENTER RU
Voronina Elena Technical Center of Internet RU
Yakushev Michael ICANN US
Yelanin Valeriy IT Business Solutions LLC UA
Yelkin Yuriy Turk Telekom International UA UA
Yusifov Elnur MEQA-TELEKOM LTD AZ
Zinatov Vitaliy Caspian Telecom AZ
Zobnitsev Evgeny FOSS Networks RU
Zolotova Tatiana Telecom Daily RU
Zorca Sorin London Internet Exchange [LINX] GB
Zuiev Ivan IT Business Solutions LLC UA
Zykov Vladimir Izvestia RU